kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przygotowywał się do zabójstwa

Funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który przygotowywał się do zamachu na życie innego mężczyzny. Znaleźli przy nim „koktajle” z benzyną, miecz i nóż. Mężczyzna niedawno opuścił więzienie, gdzie odbywał wyrok za zabójstwo.

Jak poinformowała w piątek Komenda Stołeczna Policji, dzięki działaniom i informacjom od kryminalnych z Torunia, policjanci zatrzymali 44-latka, który przygotowywał się do zamachu na życie innego mężczyzny. “44-latek pod koniec ubiegłego roku opuścił więzienne mury, po odbyciu wieloletniej kary pozbawienia wolności za zabójstwo” – przekazała KSP.

Dodała, że kryminalni ustalili, że podejrzewany przygotował łatwopalne mieszaniny płynów z benzyną oraz miecz przypominający samurajską broń i składany nóż, po czym wyposażony w te przedmioty udał się do Warszawy.

“Dzięki nawiązaniu współpracy z Komendą Stołeczną Policji mężczyzna został sprawnie i szybko zatrzymany przez tamtejszych funkcjonariuszy tuż po dotarciu do stolicy” – wyjaśniła KSP.

44-latek został przewieziony do Torunia, gdzie usłyszał zarzut dotyczący przygotowań do popełnienia zabójstwa. Tego samego dnia sąd przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące.

W związku z tym, że mężczyzna jest recydywistą, grozi mu kara 22 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Szczegółowe motywy jego działania i inne okoliczności tej sprawy będą przedmiotem prokuratorskiego śledztwa.

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Kuźniar
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Utknęli na bezludnej wyspie. Uratowały ich liście palmy

0 0

Do ziemi zbliżają się dwie duże asteroidy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij