policja ustala szczegóły zabójstwa w hotelu Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, zmarł po podaniu leków na uspokojenie

Policjanci zatrzymali na Ochocie agresywnego mężczyznę, który pobił dwie osoby i zniszczył samochód. Po przewiezieniu go do szpitala i podaniu leków na uspokojenie, mężczyzna zmarł.

“W sobotę około godz. 2.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o roznegliżowanym mężczyźnie, który na Ochocie zniszczył zaparkowany samochód i pobił dwie osoby. Po przybyciu policjantów na miejsce mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń” – napisała na platformie X stołeczna Policja.

Zaznaczyła, że policjanci zmuszeni byli do użycia siły fizycznej, gazu i kajdanek. “Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Z uwagi na agresywne zachowanie mężczyzny, lekarz podjął decyzję o przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego” – dodała.

“Po podaniu leków na uspokojenie przez personel szpitala mężczyzna przestał oddychać. Pomimo podjętej reanimacji przed godziną 5 mężczyzna zmarł w szpitalu. O zdarzeniu poinformowano Prokuraturę, BSWP, Wydziały Kontroli KGP i KSP. Czynności w toku” – napisali policjanci.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Skiba przekazał, że akta wpłynęły do prokuratury. “Została zlecona sekcja zwłok. Przeprowadzone zostanie postępowanie przygotowawcze” – dodał.

PAP ustaliła, że w ostatnim czasie było kilka przypadków zatrzymania osób zachowujących się nadpobudliwie i agresywnie, które po podaniu leków uspokajających, zmarły. Osoby te najprawdopodobniej były pod wpływem narkotyków.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij