Dość kłamstw i manipulacji; nie posiadamy "cyberbroni", nie inwigilowaliśmy "blogera" - oświadczyła Komenda Główna Policji w odpowiedzi na wpis Krzysztof Brejzy z Koalicji Obywatelskiej. KGP poinformowała, że w związku z "insynuacjami" polityka kieruje zawiadomienie do prokuratury. Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci rozbili pedofilską siatkę. Wśród nich była matka, która udostępniała zdjęcia własnego dziecka

Policjantom z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) udało się rozbić siatkę pedofilii. Wśród zatrzymanych znalazła się matka, która udostępniała zdjęcia własnego dziecka.

W ramach operacji o kryptonimie Barbossa funkcjonariusze CBZC zatrzymali 49 osób, w wieku od 19 do 70 lat, które są podejrzewane o przestępstwa związane z wykorzystywaniem seksualnych dzieci. Podczas 87 przeszukań udało się zabezpieczyć ponad 720 cyfrowych nośników danych. CBZC poinforomowało, że wstępnie śledczym udało się na nich znaleźć ponad 170 tysięcy plików przedstawiających seksualne wykorzystywanie małoletnich.

Z ustaleń śledczych wynika, że pliki z dziecięcą pornografią były rozpowszechniane na różne sposoby, w tym na zamkniętych grupach dyskusyjnych, przy wykorzystaniu zaszyfrowanych komunikatorów.

Wśród zatrzymanych znalazła się kobieta, która udostępniała konkubentowi „wrażliwe zdjęcia” swojego własnego dziecka. Inny z zatrzymanych miał od kilku lat wykorzystywać seksualnie dziecko. Cztery osoby już w przeszłości usłyszały zarzuty posiadania lub udostępniania materiałów pedofilskich. Wobec 21 osób sąd zgodził się na areszt tymczasowy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij