Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci przypomnieli, żeby wozić w samochodzie maseczki

Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP przypomniał, że w związku z świętami Bożego Narodzenia na drogach pojawi się więcej policjantów. Poprosił też kierowców aby mieli przy sobie maseczki.

Opas przekazał, że jak co roku także teraz w okresie świątecznym na drogach pojawi się więcej patroli. Będą widoczni głównie na drogach wjazdowych do i z metropolii oraz w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Nie zabraknie również nieoznakowanych radiowozów z grupy Speed.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę głównie na trzeźwość kierowców. To nadal niestety jest duży problem w okolicach świąt. W zeszłym roku przez trzy dni świąt policjanci zatrzymali ponad 500 nietrzeźwych kierowców. W tych dniach doszło też d 187 wypadków, w których życie straciło 20 osób.

Oczywiście policjanci będą zwracać uwagę nie tylko na trzeźwość ale także na inne wykroczenia, szczególnie te skutkujące zagrożeniem bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Będą także pilnować przestrzegania ograniczeń prędkości, sposobu przewożenia pasażerów i stanu technicznego pojazdów.

Opas zaapelował również do kierowców, aby zawsze mieli w samochodzie maseczki. Zauważył, że nie są one obowiązkowe podczas prowadzenia pojazdu, ale przydadzą się podczas np. rozmowy z funkcjonariuszem w razie kontroli czy też na stacji benzynowej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij