Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci pomogli przetransportować rodzącą kobietę do szpitala. „Liczyła się każda minuta”

Gliwiccy policjanci jadąc na sygnale pilotowali przyszłych rodziców na porodówkę. Dzięki ich pomocy, przyszła mama bezpiecznie znalazła się w szpitalu.

W środę śląska policja poinformowała o działaniach policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, którzy dzień wcześniej około godziny 18 zostali wezwani na ulicę Tarnogórską, gdzie miał na nich czekać zgłaszający wraz z rodzącą żoną.

Po przybyciu na miejsce mundurowych przyszły ojciec dziecka poinformował, że w drodze do Gliwic jego żona zaczęła rodzić.

“Jako że liczyła się każda minuta, policjanci podjęli decyzję o pilotażu mieszkańców Tarnowskich Gór do szpitala. Poinstruowali przyszłego ojca, aby jechał za radiowozem, a następnie przy użyciu sygnałów uprzywilejowania rozpoczęli pilotaż przez zatłoczone miasto. Oficer dyżurny skierował dodatkowy patrol, by pomóc w bezpiecznym przejeździe” – poinformowała śląska policja.

Radiowóz wraz z konwojowanym fordem przejechał ulicami Tarnogórską, Piwną, Dworcową, Jana Pawła II oraz Kościuszki. Dzięki sprawnym działaniom policjantów przyszła mama szybko i bezpiecznie dotarła na porodówkę. Tam została przekazana pod opiekę specjalistów i otrzymała potrzebną pomoc medyczną.

Źródło: PAP Autor: Julia Szymańska
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij