Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci po dwóch latach poszukiwań ujęli sprawcę śmiertelnego potrącenia 11-latka

37-letniego Wielkopolanina poszukiwanego listem gończym w związku ze śmiertelnym potrąceniem 11-letniego chłopca ujęli policjanci w wynajętym hostelowym pokoju na terenie Legnicy w woj. dolnośląskim. Mężczyzna ukrywał się przez dwa lata.

Sierż. sztab. Łukasz Paterski z biura prasowego poznańskiej policji poinformował we wtorek, że miejsce pobytu 37-latka udało się ustalić dzięki współpracy funkcjonariuszy z Poznania i Legnicy.

“Mężczyzna od dłuższego czasu był poszukiwany przez sąd listem gończym za wcześniejsze przestępstwa. To między innymi kradzieże i uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, ale przede wszystkim śmiertelne potrącenie 11-letniego chłopca poruszającego się na rowerze. Zdarzenie to miało miejsce w czerwcu 2020r na terenie gminy Kostrzyn w woj. wielkopolskim” – podał Paterski.

Mężczyzna ukrywał się przez dwa lata. Ostatecznie funkcjonariuszom udało się ustalić, że przebywa na terenie województwa dolnośląskiego.

“26 lipca po wcześniejszych, dokładnych przygotowaniach, kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Legnicy zapukali do drzwi poszukiwanego mężczyzny. Przebywał on w wynajętym pokoju w hostelu na terenie Legnicy, wizytą policjantów był całkowicie zaskoczony” – podał Paterski.

37-latek został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego we Wrocławiu. Dalej trafi do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe siedem lat.

Źródło: PAP Autor: Rafał Pogrzebny
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij