Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci chcieli zatrzymać pijanego kierowcę. Padły strzały

Policjanci z Grójca ścigali przez trzy powiaty pijanego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie próbował staranować blokadę i przejechać funkcjonariusza.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano w Grójcu (woj. mazowieckie). Ok. 8:40 policjanci z Grójca próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Volkswagena. Mimo wyraźnych sygnałów dawanych przez mundurowych ten jednak nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

W sąsiednim powiecie białobrzeskim policja ustawiła blokadę. Widząc ją, kierowca zatrzymał się. Po chwili jednak wycofał pojazd, a następnie pełnym gazem ruszył w jej stronę, celując w jednego z policjantów. Ten sięgnął po broń służbową i oddał do niego kilkanaście strzałów. To go jednak nie powstrzymało – staranował radiowozy i uciekał dalej.

Ostatecznie policji udało się go zatrzymać na polnej drodze w miejscowości Sewerynów w powiecie radomskim. Okazało się wtedy, że 34-letni kierowca miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Okazało się także, że strzelając policjanci zranili jego pasażera. Trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli w nim maczetę. Obecnie trwają czynności procesowe i jest ustalany szczegółowy przebieg zdarzenia. Zespół kontrolny sprawdza też prawidłowość podjętych przez funkcjonariuszy działań.

Źródło: Stefczyk.info na podst. WP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij