Najnowsze wiadomości z kraju

Policjanci aresztowali węża. Teraz szukają jego właściciela

Policjanci z Czarnkowa (woj. wielkopolskie) zatrzymali węża, który pełzał po jednym z osiedli. Teraz szukają jego właściciela.

Niecodzienna interwencja miała miejsce 26 września, ok. 17. Policja dostała zgłoszenie, że w pobliżu bloku na Osiedlu Parkowym pełza niecodziennie wyglądający wąż. Na miejsce wezwano specjalistę, który odłowił zwierzę i teraz się nim opiekuje.

Specjalista ustalił, że po Czarnkowie pełzał wąż zbożowy. Wąż ten nie jest jadowity i nie stanowi zagrożenia dla ludzi. Żywi się głównie gryzoniami. Występuje głównie w środkowych i południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. W Polsce te gady nie żyją w stanie dzikim, ale są popularne wśród hodowców. Zwykle mają od 130 do 150 cm długości, ale mogą osiągnąć do 180 cm.

Policja podejrzewa, że wąż uciekł komuś z terrarium. Obecnie poszukują jego właściciela. Proszą też o pomoc osoby, które mogą mieć informacje o sprawie. W dalszej kolejności będą chcieli ustalić w jaki sposób gad opuścił swoje terrarium.

POLECAMY TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=neKHNehhYcs&ab_channel=TygodnikPodlaski

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Jthatt~enwiki CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij