Najnowsze wiadomości ze świata

Policja zatrzymała podejrzanego o masakrę. Okazało się, że jest niepełnoletni

Policja z Indianapolis zatrzymała podejrzanego o dokonanie w weekend wstrząsającej zbrodni. Okazuje się, że jest niepełnoletni.

W nocy z soboty na niedzielę, ok. 4 rano ktoś zadzwonił na numer alarmowy policji i przekazał im informacje o strzelaninie do jakiej miało dojść na ulicy East 36th Street. Na miejscu patrol policji znalazł nastolatka z raną postrzałową. Ranny został przetransportowany do szpitala i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wcześniej jednak skierował policjantów do domu przy Adams Street, mniej więcej przecznicę dalej.

Na miejscu policjantów przywitał szokujący widok. We wskazanym przez nastolatka domu znaleźli zwłoki czterech osób – dwójki dorosłych, i dwójki nastoletnich dzieci. Wszyscy mieli rany postrzałowe. Znaleźli tam też ciężarną nastolatkę. Natychmiast przewieziono ją do szpitala, ale mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować ani jej ani jej nienarodzonego dziecka.

Zastępca koronera hrabstwa Marion Alfarena McGinty ujawniła później, że zastrzeleni to rodzina Childs – 42-letni Raymond i Kezzie oraz ich dzieci, 18-letni Elijah i 13-letnia Rita. Ciężarną nastolatką była 19-letnia Kiara Hawkins. Jej związki z rodziną Childs na razie nie są jasne.

Od razu rozpoczęło się zakrojone na szeroką skalę poszukiwanie sprawcy. W poniedziałek policjanci poinformowali, że aresztowano podejrzanego. Jego tożsamość nie zostanie ujawniona gdyż okazało się, że jest niepełnoletni. Policja już w niedzielę ogłosiła, że ich zdaniem ofiary tej szokującej zbrodni nie były przypadkowe, ale jak na razie nie ujawniono jej motywów ani związków, jakie łączyły sprawcę z ofiarami.

Lokalne władze podkreślają, że była to najgorsza zbrodnia w ich mieście od dekad. Indianapolis, jak wiele innych miast rządzonych przez lewicę, ma jednak ogromny i coraz gorszy problem z przestępczością. Tylko w 2020 odnotowano tam rekordowe 215 zabójstw – dla porównania w podobnym wielkościowo Krakowie było ich w tym samym czasie 4. Tej nocy, kiedy podejrzany zastrzelił rodzinę Childsów, w tym mieście doszło do pięciu innych strzelanin, przez które siedem osób znalazło się w szpitalach.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie Indy Star Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij