Najnowsze wiadomości ze świata

Policja zaostrzyła środki. Możliwy atak terrorystyczny

Czeska policja ze skutkiem natychmiastowym zaostrzyła w nocy z soboty na niedzielę środki bezpieczeństwa. Alert obejmuje miejsca publiczne, centra handlowe, środki transportu i dworce kolejowe. Podjęte środki mają mieć związek z podejrzeniem o możliwość ataku terrorystycznego.

Minister spraw wewnętrznych Vit Rakuszan nie sprecyzował charakteru zagrożenia. Przekazał, że za granicą zatrzymano podejrzanego.

Według portalu iDNES.cz zagrożenie jest lub było związane z możliwym atakiem na infrastrukturę, a wszyscy funkcjonariusze policji przeszli w tryb alertu terrorystycznego na okres 24 godzin służby. Nakazano im zwracać uwagę na wszelkie podejrzane osoby, zwłaszcza w pobliżu dworców autobusowych i kolejowych.

Rakuszan przekazał na sieci X, że nie ma zwiększonego ryzyka dla mieszkańców. Zapowiedział, że dalsze informacje przekaże na konferencji prasowej w poniedziałek.

Źródło: PAP Autor: Piotr Górecki
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij