Najnowsze wiadomości z kraju

Policja zajęła samochód ministra. Polityk został oszukany

Minister cyfryzacji został okradziony. Jak wyjaśnił Krzysztof Gawkowski, okazało się, że legalnie kupione przez niego auto ma swojego „bliźniaka” we Francji. Ostatecznie samochód został zajęty przez policję, a polityk i jego żona stracili 100 tys. zł.

W czwartek na platformie X ukazał się wpis autorstwa Krzysztofa Gawkowskiego. Minister opowiedział o tym, jak padł ofiarą oszustów. Zakupiony przez niego samochód został zajęty przez policję i prokuraturę. Okazało się bowiem, że we Francji znajduje się pojazd o takim samym numerze VIN.

Wczoraj dowiedziałem się, że auto, które legalnie kupiłem za 100 tys. zł. ma swojego „bliźniaka” we Francji, a mi sprzedano podrobioną w Polsce wersje. Finał jest taki, że samochód został zajęty przez Policję i Prokuraturę, a my z żoną straciliśmy 100 tys. zł. – napisał Gawkowski.

Minister w rządzie Donalda Tuska zdradził także szczegóły zakupu pojazdu. Jak wyjaśnił, Peugeota 5008 kupił w październiku 2023 roku od prywatnej osoby. Polityk sprawdził samochód po numerze VIN i dodatkowo udał się do autoryzowanego serwisu Peugeota.

Płacimy za usługę sprawdzenia, otrzymujemy potwierdzenie. Kupujemy auto z całą historią i rejestrujemy w urzędzie komunikacji. Inwestujemy, użytkujemy przez ponad pół roku i teraz dowiadujemy się, że samochód jest nielegalny – relacjonuje.

Polityk podkreślił, że nie ma nic do zarzucenia policji oraz prokuraturze, które jego zdaniem przeprowadziły działania profesjonalnie.

Nie rozumiem jednak, jak autoryzowany serwis mógł nie sprawdzić dlaczego w innym państwie (macierzystym dla marki) jeździ samochód o takim samym nr VIN!? – dodał.

Gawkowski zapewnił, że nie odpuści przestępcom i zapowiedział już złożenie pozwów i roszczeń.

Wyrządzono mojej rodzinie krzywdę, a w oku zakręciła się łza. Mam jednak nadzieję, że służby państwa zadziałają sprawnie i szybko wykryją przestępców, a oni poniosą zasłużoną karę – podkreślił.

Okazuje się, że w tej sprawie są już pierwsze zatrzymania. Prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej poinformował, że na polecenie Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanymi prokurator podejmie decyzję co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych – dodał.

Oprócz zatrzymań funkcjonariusze CBŚP przeszukali i przejęli pojazdy w śledztwie dotyczącym międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się kradzieżami samochodów.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X. RMF FM Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Rosja atakuje Ukrainę. Polskie lotnictwo w akcji

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij