Najnowsze wiadomości z kraju

Policja publikuje nowe zdjęcia zaginionej pary. Trwają poszukiwania

Nadal trwają poszukiwania zaginionej pary z Warszawy. Małżeństwo zostawiło w domu dwóch nastoletnich synów oraz skierowaną do nich wiadomość. Okazuje się, że 44-letnia Aneta i 49-letni Adam byli widziani w schronisku górskim Murowaniec w Tatrach. Policja opublikowała najnowsze zdjęcia zaginionych.

Małżeństwo opuściło mieszkanie przy ul. Puławskiej w Warszawie ok. północy z 20 na 21 maja. Od tego czasu nie wrócili do domu i nie nawiązali żadnego kontaktu z rodziną. Dziećmi zaopiekowała się rodzina, która zaginięcie Anety i Adama zgłosiła na policję.

Wychodząc z domu rodzice zostawili swoim dzieciom wiadomość.

– Chłopcy, jesteście dzielni. Poradzicie sobie w życiu. Jesteśmy z was dumni ­– napisali w liście skierowanym do swoich synów.

W środę pojawiła się informacja, że małżeństwo widziane było w jednych z górskich schronisk. W związku z tymi doniesieniami na miejsce udali się policjanci. Na podstawie nagrań z monitoringu mundurowi potwierdzili, że para z Warszawy nocowała w schronisku górskim Murowaniec w Tatrach.

Rzeczywiście kobieta i mężczyzna o takich danych personalnych oraz odpowiadających podanym rysopisom przebywali w naszym schronisku. Zameldowali się w poniedziałek, 22 maja i spędzili u nas noc. Zachowywali się spokojnie, nie sprawiali żadnych problemów. We wtorek rano, 23 maja, wymeldowali się i opuścili schronisko. Nie wiemy, dokąd się udało – relacjonował jeden z pracowników schroniska Murowaniec.

W poszukiwania zaginionych włączyło się także Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na prośbę policji przeszukujemy rejon szlaku z Murowańca do Brzezin, gdzie dwa dni temu widziano poszukiwane małżeństwo z Warszawy. Śmigłowiec bierze udział w poszukiwaniach – oświadczył Kamil Suder z TOPR.

Później wydano kolejny komunikat, w którym przekazano, że w związku z informacjami, że poszukiwani zostali nagrani na monitoringu na Słowacji, działania prowadzone przez TOPR zostały zakończone. Para miała zostać nagrana przez kamery monitoringu jednego z pensjonatów w przygranicznym Zdziarze.

W czwartek zakopiańska policja ponowiła komunikat o zaginionym małżeństwie z Warszawy, publikując ich najnowsze zdjęcia.

Prosimy o pilny kontakt wszystkie osoby, które widziały osoby ze zdjęć w ostatnich dniach, znają miejsce ich pobytu lub mają jakiekolwiek informację na temat ich zaginięcia – zaapelowała policja.

– Aneta Jagła ma 170 cm wzrostu, sylwetka masywna, włosy długie fryzura typu bob, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu z wizerunkiem pantera, może nosić okulary korekcyjne. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrana była na sportowo – przekazała rzeczniczka mokotowskiej policji asp. Iwona Kijowska.

Z kolei Adam Jagła ma 182 cm wzrostu, sylwetka normalna, włosy krótkie szpakowate, zarost krótki. Mężczyzna kuleje na prawą nogę. Prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu.

Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrany był na sportowo – podała aspirant.

Źródło: stefczyk.info/na podst.policja/PAP Autor: MS
Fot. policja

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij