Najnowsze wiadomości ze świata

Policja oczyściła z zarzutów… gołębia. Był podejrzany o szpiegostwo na rzecz Chin

Indyjska policja oczyściła z zarzutów podejrzanego o szpiegostwo chińskiego gołębia; po 8 miesiącach aresztu został wypuszczony na wolność – poinformowała w czwartek agencja Associated Press.

Gołąb został schwytany w maju w pobliżu portu w Bombaju. Na nogach miał dwa pierścienie, na których widniały słowa wyglądające na chińskie. Policja podejrzewała, że ptak jest wykorzystywany do celów szpiegowskich i zabrała go, a następnie wysłała do Bai Sakarbai Dinshaw Petit Hospital for Animals w Bombaju – przekazała agencja.

Ostatecznie okazało się, że gołąb był ptakiem wyścigowym z Tajwanu, który uciekł i przedostał się do Indii. Za zgodą policji ptak został przeniesiony do Bombajskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt, lekarze uwolnili ptaka z ośrodka we wtorek – dodano.

Reutersowi nie udało się skontaktować z policją w Bombaju w celu uzyskania komentarza.

To nie pierwszy raz, kiedy ptak znalazł się pod obserwacją służb w Indiach – przypomniała agencja.

W 2020 r. w kontrolowanej przez Indie części Kaszmiru policja wypuściła gołębia należącego do pakistańskiego rybaka po tym, gdy śledztwo wykazało, że ptak, który przeleciał przez silnie zmilitaryzowaną granicę między uzbrojonymi w broń jądrową państwami, nie był szpiegiem.

W 2016 r. inny gołąb został zatrzymany po tym, jak znaleziono przy nim kartkę z groźbami pod adresem premiera Indii Narendry Modiego.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Utknęli na bezludnej wyspie. Uratowały ich liście palmy

0 0

Do ziemi zbliżają się dwie duże asteroidy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij