Najnowsze wiadomości ze świata

Policja aresztowała 18-latka podejrzewanego o morderstwo 7-letniej dziewczynki

Niedawno Ameryką wstrząsnęło zabójstwo Jaslyn Adams, 7-latki zastrzelonej w kolejce do McDonaldsa. Policja z Chicago postawiła zarzut jej morderstwa czarnoskóremu osiemnastolatkowi.

Adams zginęła w zeszłą niedzielę, kiedy siedziała razem ze swoim ojcem w samochodzie czekając w kolejce do drive-through w jednym z chicagowskich McDonaldsów. Ok. 16:18 z szarego samochodu wysiadło dwóch mężczyzn i otwarło do nich ogień, oddając co najmniej 30 strzałów. 7-latka została trafiona kilkukrotnie i zmarła w szpitalu, jej ojciec został trafiony raz i przeżył. Policja podejrzewała, że to morderstwo miało związek z porachunkami między gangami.

W sobotę zarzut jej zamordowania oraz ponad tuzin innych usłyszał 18-letni Marion Lewis. Policjanci próbowali zatrzymać go w czwartek kiedy jechał drogą ekspresową, ale nastolatek zaczął przed nimi uciekać. Wkrótce potem rozbił się o barierki i spróbował odebrać samochód którym podróżowała czteroosobowa rodzina. W pewnym momencie doszło do strzelaniny z policją w której Lewis został kilkukrotnie trafiony, ale jej szczegóły nadal są niejasne. W jego samochodzie policjanci odnaleźli dwie sztuki broni palnej, w tym karabin AK-47, które połączono z morderstwem Adams. Nastolatek usłyszał zarzut morderstwa pierwszego stopnia i ponad tuzin innych, w tym rabunku, napaści na policjanta i trzech usiłowań morderstwa. Jeśli zostanie skazany to najprawdopodobniej do końca życia nie wyjdzie z więzienia.

Chicagowska policja obecnie szuka kolejnych osób które miały związek z tą zbrodnią. „Możecie uciekać ale nie dacie rady się ukryć. Postawimy was przed sądem za tę zbrodnię” – zapowiedział w sobotę szef chicagowskiej policji David Brown – „Rodzina Adams na to zasługuje”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NBC News Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij