karambol Najnowsze wiadomości ze świata

Polak został zastrzelony w Szwecji, ponieważ zwrócił uwagę młodzieży. Wszystko na oczach jego syna

W Sztokholmie zastrzelono 39-letniego obywatela Polski na oczach jego 12-letniego syna. Mężczyzna został zamordowany po tym, jak zwrócił uwagę grupie młodzieży.

Jak relacjonują media, w środę wieczorem mieszkający w stolicy Szwecji 39-letni Polak szedł ze swoim synem na basen w jednej z dzielnic miasta. W tunelu natknęli się na grupę młodzieży i między mężczyzną a nastolatkami doszło do wymiany zdań. Wówczas w kierunku ojca 12-latka oddano śmiertelny strzał.

Według gazet „Aftonabladet” oraz „Expressen” obywatel Polski już wcześniej wykazywał obywatelską postawę, kontaktując się z policją w sprawie młodzieżowych grup handlujących narkotykami. Jak podają media, 39-latek nie chciał, aby jego syn dorastał w takim środowisku.

Na razie szwedzka policja nie dokonała żadnego zatrzymania w związku z zabójstwem Polaka. Nie udziela także informacji na temat motywów sprawcy. Narodowość ofiary potwierdziła jego rodzina.

W czwartek w miejscu, gdzie zabito mężczyznę na oczach jego syna, zgromadzili się ludzie, składający kwiaty i zapalający znicze.

Tragedia wywołała również reakcje ze strony polityków. Swoją obecność na miejscu zdarzenia zapowiedział premier Szwecji Ulf Kristersson. Przekazał on, że chce „zaszczepić w ludziach odwagę”.

Nigdy się nie poddamy. Pokonamy gangi – dodał.

Z kolei szef partii Szwedzcy Demokraci Jimme Akesson napisał na platformie X, że „nie wystarczą frazesy” i „nadszedł czas, aby Szwecja wypowiedziała wojnę każdemu członkowi gangu”.

W dwóch strzelaninach, do których od początku marca doszło w Sztokholmie, zginęła jedna osoba, a druga została ranna.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij