Najnowsze wiadomości z kraju

Polak nowym prezydentem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze

Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze wybrali w czwartek swą nową prezydencję na lata 2021-2024. Prezydentem Trybunału został sędzia Piotr Hofmański, pierwszym wiceprezydentem Luz del Carmen Ibanez Carranza, a drugim wiceprezydentem Antoine Kesia-Mbe Mindua.

MTK poinformował o wyniku czwartkowego głosowania na swoich stronach internetowych. Ze względu na pandemię koronawirusa wybory nowych prezydentów odbyły się zdalnie.

“Jestem bardzo zaszczycony tym, że mogę służyć jako nowy prezydent MTK (…). Szczególną przyjemność sprawia mi fakt, że jestem pierwszym prezydentem MTK pochodzącym z państw Europy Wschodniej” – oznajmił sędzia Hofmański.

Pochodząca z Peru Luz del Carmen Ibanez Carranza powiedziała, że “nie ma wątpliwości, iż ta prezydencja zrobi wszystko, co w naszej mocy, by pomóc naprawić krzywdy ofiar i przyczynić się do zapobiegania przestępstwom w przyszłości”.

Sędzia Kesia-Mbe Mindua, który pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga oświadczył, że jest “w pełni świadom powagi zadań oczekujących (Trybunał), jest jednak w pełni zdeterminowany, by im sprostać”.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij