Rozrywka

Polacy zwariowali na punkcie poznańskiego manula. Walczy o finał z Niemcem

Na portalu społecznościowym Twitter odbywają się wybory manula roku. Polacy pokochali kandydata z poznańskiego zoo, który obecnie walczy z Niemcem o miejsce w finale.

Manule to niewielkie dzikie koty, które żyją w Azji – w Kazachstanie i na Wyżynie Tybetańskiej. Żywią się drobnymi ssakami i ptakami i prowadzą samotniczy tryb życia. Z racji gęstego futra i charakterystycznego wyrazu pyska w ostatnim czasie zdobyły dużą popularność w internecie.

Zajmujący się nimi twitterowy profil Daily Mantle zorganizował po raz kolejny wybory manula roku. Polskę reprezentuje w nich mieszkający w poznańskim zoo Magellan. O tym manulu zrobiło się głośno w 2020 roku, kiedy uciekł z wybiegu. Złapano go po kilku dniach, na terenie pobliskich ogródków stepowych. Po tej wyprawie dostał swoje imię, na cześć słynnego podróżnika, a jego przygoda stała się tematem popularnej ksiązki dla dzieci.

Polacy oszaleli na punkcie Magellana. Dzięki temu udało mu się dostać do półfinału. Walczy w nim z niemieckim kotem o imieniu Stubsi. Te wybory budzą ogromne zainteresowanie. Oddano w nich już blisko 92 tysiące głosów. Dla porównania w drugim półfinale, w którym włoski Fellini mierzy się z japońskim Bolem, oddano nieco ponad 9 tysięcy głosów.

Polacy zabrali się za intensywne promowanie naszego kandydata.

Wyjątkowe zainteresowanie tymi wyborami zauważył także sam profil.

 

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij