Najnowsze wiadomości ze świata

Polacy zginęli z rąk Hamasu. Jest reakcja MSZ

Nie żyje czterech zakładników, którzy przetrzymywani byli w niewoli Hamasu. Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wśród ofiar byli dwaj obywatele Polski.

O śmierci niewolników Hamasu informowały w poniedziałek Siły Obronne Izraela (IDF). Ze względu na trwające śledztwo nie podano okoliczności ich śmierci. Wiadomo jedynie, że ofiary zostały porwane 7 października i zginęły kilka miesięcy temu, a ich nie ciał nie odzyskano. Do sprawy odniósł się we wtorek polski resort spraw zagranicznych, informując, że wśród ofiar są dwaj obywatele Polski.

Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią kolejnych czterech zakładników uprowadzonych przez Hamas. Byli wśród nich dwaj obywatele RP. Nasze serca łączą się z pogrążonymi w żałobie rodzinami – napisało ministerstwo w komunikacie na platformie X.

Te dwie osoby, o których jest mowa, mają poświadczenie polskiego obywatelstwa. To oznacza, że oni to poświadczenie, przeprowadzone w polskich urzędach, mieli w listopadzie lub grudniu ubiegłego roku w momencie, gdy już byli zakładnikami – przekazał rzecznik MSZ Paweł Wroński.

Nie wiem, czy oni wiedzieli, że są obywatelami polskimi, prawdopodobnie nie, są to zatem de facto obywatele Izraela, którym strona polska starała się zwiększyć szanse na uzyskanie wolności – dodał.

Siły Obronne Izraela potwierdziły śmierć 41 ze 120 zakładników, których Hamas nie uwolnił.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews/X Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij