Wiadomości sportowe z kraju i świata

Polacy zapłacą za Euro 2024. PZPN ukarany za zachowanie kibiców

Polski Związek Piłki Nożnej musi zapłacić karę za zachowanie kibiców podczas mistrzostw Europy 2024. Kara dotyczy trzech spotkań fazy grupowej, a jej łączna kwota wynosi 56 375 euro.

Turniej w Niemczech zakończył się dla reprezentacji Polski na etapie fazy grupowej. Po porażce z Holandią oraz Austrią i remisie z Francją podopieczni Michała Probierza zamknęli stawkę w grupie D. Okazuje się, że biało-czerwoni jeszcze odczują konsekwencje Euro 2024, a dokładniej polska federacja piłkarska.

Decyzją UEFA 21 federacji narodowych zostało ukaranych za zachowanie swoich kibiców podczas mistrzostw Europy. Łącznie muszą one zapłacić 1,3 mln euro.

Osiem federacji musi zapłacić karę za postawę swoich fanów podczas wszystkich trzech meczów grupowych. Jedną z nich jest właśnie Polski Związek Piłki Nożnej, na który nałożono karę w wysokości 56 375 euro.

Najwięcej będzie musiała zapłacić chorwacka federacja piłkarska. Zachowanie kibiców tej reprezentacji „wyceniono” na 220,87 tys. euro. Drugą najwyższą karę nałożono na Albanię – 171,37 tys. Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajęła Serbia, która zapłaci 166,6 tys. euro. Polska uplasowała się w tym zestawieniu na dziewiątej pozycji.

Do batalii o tytuł najlepszej reprezentacji Europy przystąpiły 24 drużyny narodowe. Jedynie trzy kraje nie muszą płacić za zachowanie swoich fanów: Francja, Hiszpania i Słowacja.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij