Najnowsze wiadomości z kraju

Polacy chcą zagrać Rosjanom na nosie? 17 września pokaz najnowszego sprzętu wojskowego

Ponad 1000 żołnierzy i 70 jednostek sprzętu wojskowego w akcji, m.in. czołgi Abrams i K2 czy wyrzutnie Himars; tak będzie wyglądał pokaz Jesienny Ogień 2023 17 września. Zapraszam wszystkich, którzy chcą obejrzeć najnowszy sprzęt wojskowy – podkreślił w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak.

“Bądźmy w tym dniu razem z żołnierzami. Podziękujmy im swoją obecnością za służbę na rzecz naszego bezpieczeństwa” – napisał minister obrony narodowej na Twitterze.

Jak zaznaczył Mariusz Błaszczak, w pokazie Jesienny Ogień 2023, który 17 września odbędzie się w Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych Bemowo Piskie, udział weźmie ponad 1000 żołnierzy i 70 jednostek sprzętu wojskowego.

“Serdecznie zapraszam już dziś wszystkich, którzy chcą obejrzeć najnowszy sprzęt wojskowy podczas walki – m.in. czołgi Abrams i K2, wyrzutnie Himars, śmigłowce, kołowe transportery opancerzone, bezzałogowce FlyEye” – podał szef MON.(

Źródło: PAP Autor: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij