Najnowsze wiadomości z kraju

Pół tony kokainy w gdyńskim porcie

W ręce polskich służb wpadło prawie pół tony kokainy. Jej rynkowa wartość to aż 180 milionów złotych.

O sukcesie służb poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. “Udana akcja polskich służb wymierzona w przemytników narkotyków! Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej współdziałając z CBŚP i KAS przechwycili 440 kg kokainy pochodzącej z Ameryki Południowej o wartości ok. 180 mln zł” – napisał w mediach społecznościowych.

Transport narkotyków zatrzymano w porcie w Gdyni. Przypłynęły do niej z Ameryki Południowej. Narkotyki ukryto w dwóch kontenerach z deskami podłogowymi. Zostały nadane w Boliwii, a do Gdyni wypłynęły z Chile. SG poinformowała, że odkryto go w efekcie ::zakrojonych na szeroką skalę działań rozpoznawczych, w szczególności współpracy z operującymi w rejonie Ameryki Południowej organami ścigania”.

SG wyjaśniła, że przejęta kokaina była niemal stuprocentowo czysta, odkryto w niej jedynie substancje towarzyszące, które naturalnie występują w tzw. krzaku koki. Zatrzymano też 46-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego, który usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu narkotyków. Decyzją sądu trafił do aresztu tymczasowego. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij