Pokuta - akcja policji Najnowsze wiadomości z kraju

Pokuta zamiast mandatu. Policjanci ruszyli z nietypową akcją

Pokuta zamiast mandatu dla kierowców zatrzymanych przez policjantów z Jeleniej Góry. W ramach nietypowej akcji funkcjonariusze zamiast karania, dawali możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy.

Akcja „Pokuta” jest cyklicznie organizowana przez policjantów z Jeleniej Góry. Także tym razem mundurowi dawali kierowcom wybór. Zamiast przyjęcia mandatu mogli wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. W czwartek podczas przeprowadzania kontroli przy stacji paliw w Mysłakowicach, z takiej możliwości skorzystało 36 kierowców.

Kierowcy, którzy mają problem ze stosowaniem się do przepisów, otrzymali możliwość uniknięcia mandatu poprzez udział w szkoleniu z pomocy przedmedycznej – informuje podkom. Przemysła Ratajczak z biura prasowego dolnośląskiej policji. Dodaje on, że daje to możliwość doskonalenia umiejętności w stosowaniu pierwszej pomocy.

Przedstawiciel policji podkreślił, że nie w każdej sytuacji stosowane jest takie rozwiązanie. Wyjaśnił, że z taką propozycją nie spotkają się kierowcy, którzy w rażący sposób łamią przepisy lub stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Asp. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podkreśla, że udział w szkoleniach mogli wziąć kierowcy, dopuszczający się „drobnych wykroczeń”. Wymienił przy tym jazdę bez pasów, bez świateł oraz niewielkie przekroczenie prędkości.

Organizatorami akcji „Pokuta” są jeleniogórscy policjanci ora Towarzystwo Karkonoskie. W szkoleniu pomagają strażacy.

Zobacz też:

Kierowca uciekał przed policją. Po zatrzymaniu czekała go niespodzianka

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij