Najnowsze wiadomości ze świata

Pokłócił się z rywalem w grze komputerowej. Później wdarł się do jego domu i zaatakował go młotkiem

20-latek przegrał w grze komputerowej. Następnego dnia zakradł się do domu rywala i zaatakował go młotkiem.

20-letni Edward Kang mieszkał w New Jersey. Był zapalonym graczem komputerowym. W piątek grał z innymi graczami w koreańską grę ArcheAge. Podczas rozgrywki pokłócił się z innym graczem, którego nie znał osobiście.

Kang miał powiedzieć swojej matce, że chce odwiedzić znajomych na Florydzie. Następnie udał się nocnym lotem do Jacksonville. Wynajął pokój w hotelu i kupił młotek w sklepie z narzędziami. Ubrany w maskę, w nocy z soboty na niedzielę wszedł do domu rywala i się na niego zaczaił. Gdy ten wyszedł z pokoju, by udać się do toalety, zaatakował go młotkiem.

Szeryf hrabstwa Nassau powiedział mediom, że Kang zadał ofierze kilka ciosów w głowę. Obrażenia były poważne, ale na szczęście nie zagrażają jego życiu. Zaatakowany mężczyzna, który był w zbliżonym wieku do Kanga, zaczął krzyczeć, co obudziło jego przybranego ojca. Wspólnie obezwładnili go i przytrzymali do przyjazdu policji.

Kang został aresztowany. Usłyszał już zarzuty włamania i próby morderstwa drugiego stopnia. Szeryf przyznał, że to bardzo dziwna sprawa. Kang nie chce współpracować z śledczymi. Zapytany o motyw stwierdził jedynie, że ofiara była złym człowiekiem w internecie. Szeryf ujawnił też, że spytał jednego z policjantów o to, ile lat więzienia mu grozi. „Powiedziałbym, panie Kang, że minie dużo czasu zanim znowu będziesz mógł zagrać w gry komputerowe” – stwierdził.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij