w rejonie lokalu wyborczego Najnowsze wiadomości z kraju

Pojawił się w rejonie lokalu wyborczego z wiatrówką. Jest śledztwo

Do zdarzenia doszło w niedzielę w rejonie jednego z lokali wyborczych w Ostrzeszowie (Wielkopolskie).

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zdarzenia, do którego doszło w rejonie lokalu wyborczego. 54-latek pojawił się z przedmiotem przypominającym wiatrówkę – powiedziała w niedzielę PAP oficer prasowy ostrzeszowskiej policji st. asp. Magdalena Hańdziuk.

Policję zawiadomiono, że na ulicy, w rejonie lokalu wyborczego, znajduje się mężczyzna, który ma przy sobie broń. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego.

„Mężczyzna posiadał przy sobie przedmiot przypominający wyglądem wiatrówkę, który zabezpieczono celem okazania specjalistom” – powiedziała st. asp. Magdalena Hańdziuk.

54-latek został zatrzymany do dyspozycji prokuratora, ponieważ – jak dodała – zostało wszczęte śledztwo. „W toku dalszych czynności zweryfikowane również zostanie, czy mężczyzna swoim zachowaniem dopuścił się naruszenia ciszy wyborczej” – powiedziała.

Czytaj więcej:

Przewodniczący PKW odpowiada na pytania o wydawanie kart referendalnych

Źródło: PAP Autor: Ewa Bąkowska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij