Najnowsze wiadomości ze świata

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Rosji. Najgorzej jest w Moskwie

Minionej doby w Rosji odnotowano łącznie 14 185 nowych przypadków zakażenia COVID-19. W całym kraju nadal rośnie liczba zakażeń, a najgorsza sytuacja jest w Moskwie.

Obecny wzrost zachorowań w Moskwie jest wyższy niż w kwietniu i maju br. i praktycznie „osiągnął najwyższy punkt”, w którym znajdował się w grudniu 2020 roku – mówił mer Moskwy. „W ciągu ostatnich dni widzimy lawinowy wzrost diagnostyki Covid-19 – około 80 procent. O 70 procent zwiększył się napływ ciężko chorych do szpitali w Moskwie” – powiedział Sergiej Sobianin.

Mer Moskwy powiedział we wtorek, że liczba hospitalizacji pacjentów z ciężkim przebiegiem Covid-19 wzrosła w ostatnich dniach o 70 procent. Powodem, według mera, jest fakt, że mieszkańcy stolicy przestali zachowywać ostrożność.

Rzecznik prezydenta Rosji Dimitrij Pieskow w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że szczepienia są na razie jedynym sposobem powstrzymania epidemii. Pieskow przyznał, że tempo szczepień w Rosji jest niezadowalające, ale zaznaczył, że szczepienie jest dobrowolne. Władze rosyjskie oceniały, że odporność stadna w kraju przeciwko Covid-19 wykształci się, gdy 60 proc. populacji zaszczepi się bądź przejdzie tę chorobę.

W celu zachęcenia moskwian do zaszczepienia się przeciwko Covid-19 władze rozlosują wśród tych, którzy zgłoszą się na ten zabieg cenne nagrody – pięć samochodów. Władze przyległego obwodu moskiewskiego urządziły podobną loterię, w której nagrodą będzie mieszkanie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP/tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij