Najnowsze wiadomości ze świata

Podpisał paczkę jako „plastikowy model”. Chciał wysłać za granicę ludzkie szczątki

Choć jedna z paczek, która z Rosji miała trafić do Stanów Zjednoczonych była opisana jako plastikowy model anatomiczny, to w rzeczywistości plastiku tam nie było. Rosyjscy celnicy znaleźli w środku ludzkie szczątki.

10 kwietnia na moskiewskim lotnisku Wnukowo celnicy sprawdzali paczki pod kątem niebezpiecznych i niedozwolonych przedmiotów lub substancji. Wówczas natrafili na jeden z pakunków, którego zawartość nadawca opisał jako „plastikowy model anatomiczny”. Funkcjonariusze postanowili dokładnie zbadać zawartość pudełka i okazało się, że nie był to plastik. W środku znajdowała się częściowo uszkodzona ludzka czaszka.

Eksperci ustalili, że czaszka jest całkiem realna – przekazała Federalna Służba Celna Rosji. Zawartość paczki trafiła w ręce policji.

Rosyjskie przepisy nie zabraniają wysyłania za granicę ludzkich szczątków. Jednak, aby to zrobić trzeba spełnić kilka warunków. Zgodnie z przepisami tamtejszego Ministerstwa Transportu, szczątki muszą być przewożone w trumnie lub w urnie jako prochy. Nadawca musi także posiadać odpowiednie dokumenty.

Na moskiewskim lotnisku już wcześniej dochodziło do nietypowych incydentów. Kilka dni wcześniej celnicy zatrzymali mężczyznę, który w bagażu przewoził pojemnik z 350 egzotycznymi zwierzętami. Wśród nich były wszy, karaluchy, chrząszcze i karłowate kameleony.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij