Najnowsze wiadomości ze świata

Podpalono hotel, w którym mieszkali uchodźcy z Ukrainy. Wcześniej ktoś namalował na nim swastykę

W niemieckiej gminie Groß Strömkendorf doszło do podpalenia hotelu, w którym mieszkali uchodźcy z Ukrainy. Policja znalazła też namalowaną na nim swastykę.

Pożar krytego strzechą kompleksu hotelowego wybuchł w środę ok. 21:20. Od marca w tym hotelu mieszka 14 uchodźców z Ukrainy. W dniu pożaru obecnych w nim było również trzech pracowników Czerwonego Krzyża. Płomienie błyskawicznie przeniosły się na dach.

Na szczęście wszystkim mieszkańcom obiektu i pracownikom Czerwonego Krzyża udało się ewakuować, w pożarze nikt nie odniósł ran. Wcześniej, w oczekiwaniu na strażaków, pracownicy obiektu i przypadkowi przechodnie sami próbowali ratować budynek przy pomocy gaśnic. Na miejsce wysłano niemal 120 członków służb ratunkowych i ok. 20 pojazdów, pracowali do rana. Mieszkańcy zostali przeniesieni do innego obiektu.

Policja podejrzewa, że obiekt został podpalony. Odwiedzili go przed pożarem. Obsługa zgłosiła bowiem, że ktoś namalował na nim swastykę. Na razie nie wiadomo, czy dokonali tego neonaziści – czy zwolennicy Rosji, która regularnie oskarża Ukraińców o bycie nazistami.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

0 0

Niemcy przywrócą pobór do wojska

0 0

Trzej 16-latkowie pobili mężczyznę. Ofiara zmarła w szpitalu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij