karambol Najnowsze wiadomości z kraju

Podpalił mężczyznę na przystanku autobusowym. 33-latek nie żyje

W wyniku rozległych oparzeń zmarł mężczyzna podpalony przez 33-latka na przystanku autobusowym w Łodzi. Sprawca został zatrzymany. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z zabójstwem popełnionym ze szczególnym okrucieństwem – przekazał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Brutalna zbrodnia w Łodzi. “O tragicznych wydarzeniach policję zawiadomiła kobieta, która zauważyła przez okno swojego mieszkania przy ulicy Pomorskiej w Łodzi palącego się na przystanku tramwajowym mężczyznę. Natychmiast we wskazane miejsce zadysponowano służby. Strażacy ugasili mężczyznę. Niestety, nie dawał on już żadnych oznak życia” – relacjonowała rzeczniczka KWP w Łodzi kom. Aneta Sobieraj. “Mężczyzna o nieustalonej tożsamości siedząc na przystanku został podpalony” – podała.

“Jak się okazało sprawca obserwował z bliska całą akcję gaśniczą, po czym spokojnie odjechał komunikacją miejską. Jeszcze tego samego dnia 33-letni mieszkaniec Łodzi został zatrzymany. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Zachowywał się agresywnie, został jednak szybko obezwładniony przez policjantów” – poinformowała kom. Sobieraj.

Na czwartek – jak podała prokuratura – zaplanowano sekcję zwłok ofiary. “Czekamy na jej wyniki” – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. “Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście podejmie dalsze decyzje, co do zatrzymanego 33-latka. Na obecnym etapie wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z zabójstwem popełnionym ze szczególnym okrucieństwem” – podkreślił rzecznik. “Zbrodnia ta zagrożona jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie niższym niż lat 15 z dożywociem włącznie” – podsumował.

Źródło: PAP Autor: Hubert Bekrycht
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij