Najnowsze wiadomości ze świata

Podejrzany o morderstwo włamał się do domu. Czekała go niespodzianka

Podejrzewany o morderstwo 77-latki mężczyzna włamał się do domu i groził jego właścicielowi nożem. Ten sięgnął po broń.

Zdarzenie miało miejsce w piątek w Georgii. Michael James Brooks II miał długą kartotekę kryminalną. Do 2016 roku siedział za rabunki i paserstwo w Ohio, jego okres próbny skończył się w czerwcu tego roku. W piątek 8 września sąd wypuścił go z aresztu tymczasowego po tym, gdy przyznał się do winy w dwóch zarzutach niestawienia się przed sądem, gdzie był oskarżony o napaści w zaostrzonych okolicznościach.

Dzień później Brooks włamał się do domu w Columbus. Gdy na miejsce dotarła policja, jego właścicielka, 77-letnia Emily Foster, miała ranę od noża, nie udało jej się uratować. Szybko ustalili jego tożsamość. Na nagraniu z kamery monitoringu widać, jak wsiadł na rower i odjechał z miejsca zdarzenia. Wcześniej zdjął z nieznanych na razie powodów spodnie, które odnaleziono na miejscu zbrodni.

 

Brooks następnie ukradł samochód i pojechał do hrabstwa Fayette w stanie Georgia. Tam sprawdził kilka domów i włamał się do jednego z nich, był uzbrojony w nóż. Jego właściciel od razu wezwał policję, policjanci dostali też automatyczne zgłoszenie z zainstalowanego w nim systemu alarmowego.

Właściciel domu skonfrontował się z przestępcą w piwnicy. Wycelował w niego ze swojej broni i kazał mu rzucić nóż. Gdy Brooks nie posłuchał, pociągnął za spust. Następie wyszedł i zajął pozycję na prowadzących na piętro schodach, by chronić swoją rodzinę. Brooks ruszył na niego z nożem i powiedział mu, że jeśli chce go powstrzymać, to będzie musiał go zabić. Mężczyzna wystrzelił po raz kolejny.
W tym momencie na miejsce dotarła policja. Brooks, mimo dwóch ran postrzałowych, stawiał opór przy aresztowaniu. Trafił do szpitala. Po wyjściu z niego odpowie za morderstwo w Ohio i napad na dom w Georgii.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij