Najnowsze wiadomości ze świata

Podczas robót budowlanych znaleziono ponad 300 bomb z II wojny światowej

Aż 314 bomb z czasów II wojny światowej znaleziono podczas robót w mieście Eliniko w aglomeracji ateńskiej – poinformowały miejscowe władze. Ładunki znajdowały się na głębokości dwóch metrów, m.in. pod częścią obiektów zbudowanych na igrzyska olimpijskie w 2004 roku.

Portal eKathimerini napisał, że skład amunicji produkcji niemieckiej znaleziono pod byłym klubem, przedszkolami i obiektami sportowymi zbudowanymi z okazji Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku.

“Na szczęście nie doszło do wybuchów ani żadnych (innych) wypadków. To zaskakujące, że całe lotnisko i wiele obiektów miejskich oraz lotniczych działało na takim polu minowym” – podkreślił Jannis Konstantatos, stojący na czele władz gminy Eliniko-Arjirupoli.

Utylizację ładunków zlecono saperom.

W Eliniko znajdowało się ateńskie lotnisko międzynarodowe Hellinikon, które otwarto w 1938 r. Niemieckie wojsko wykorzystywało je do swoich misji w Grecji – podkreśla portal Greek Reporter. Na terenie dawnego portu lotniczego zbudowano kompleks olimpijski przed igrzyskami w 2004 r.

Ładunki znaleziono podczas prac nad dużym projektem Hellinikon, który ma obejmować m.in. park, luksusowe rezydencje, hotele, kasyno, przystań i najwyższe budynki w kraju.

Źródło: PAP Autor: Z Aten Natalia Dziurdzińska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij