pijany mężczyzna na policji Najnowsze wiadomości z kraju

Podczas domowej awantury pijany mężczyzna wjechał koparką w dom, który się zawalił

Pijany mężczyzna podczas domowej awantury  wjechał koparką w auto, a potem w dom. Część nieruchomości zawaliła się. Dwie osoby trafiły do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Pijany mężczyzna wjechał w dom. “Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie został zaalarmowany o zawaleniu się części budynku mieszkalnego, w którym znajdowało się 5 osób. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 42-latek przy użyciu koparko-ładowarki najpierw uszkodził jeden z samochodów zaparkowanych na posesji, a następnie wjechał w dom. Spowodował tym samym zawalenie się części budynku na inne stojące tam auto” – poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Tczewie Katarzyna Ożóg.

Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów pojawili się też medycy oraz strażacy. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Na miejsce wezwano Inspektora Nadzoru Budowlanego, który zezwolił na dalsze użytkowanie budynku.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wsiadł za kierownicę koparki podczas awantury domowej. “Badanie alkomatem wskazało, że 42-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. 42-latek został zatrzymany” – tłumaczyła tczewska funkcjonariuszka.

W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się oraz zniszczenia mienia. Straty oszacowano na 64 tys. złotych. Wobec 42-latka zastosowano dozór policyjny, a także zakaz zbliżania się i kontaktowania z domownikami.

Pijany próbował się wysadzić

Nie tak dawno opisywaliśmy sytuację, do jakiej doszło w Jelczu-Laskowicach podczas domowej awantury.  70-latek zamknął się w pokoju, rozszczelnił butlę z gazem i groził, że wysadzi wszystko w powietrze. Dzięki sprawnej interwencji policjantów sprawcę zatrzymano. Jak się okazało miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie – powiedziała PAP asp. szt. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Pijany senior groził, że się wysadzi. Ok. godz. 20. policjanci przyjechali do jednego z mieszkań w Jelczu-Laskowicach, gdzie miała miejsce domowa awantura. Jak powiedziała PAP asp. sztab. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie: “na miejscu policjanci ustalili, że 70-letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął wobec żony awanturę domową, podczas której groził jej wysadzeniem mieszkania”.

“Mężczyzna jeszcze przed przyjazdem policji zamknął się w pokoju, gdzie znajdowała się 2-kilogramowa butla z gazem, którą rozszczelnił. Dzięki szybkim działaniom podjętym przez policjantów, którzy poprzez wejście do sypialni przez okno balkonowe, mężczyznę szybko zatrzymano i nie udało mu się odpalić tej butli” – powiedziała policjantka.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Wójcik
Fot. KMP Tczew

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij