kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Podczas domowej awantury chciał wyrzucić brata przez balkon. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 32-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, który podczas domowej awantury groził bratu i próbował wyrzucić go przez balkon – poinformowała w środę małopolska policja. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Według ustaleń policji, 32-latek pod wpływem alkoholu najpierw groził swojemu bratu – przy użyciu noża – pozbawieniem życia.

“W momencie kiedy pokrzywdzony chciał zadzwonić na policję, agresor wyrwał mu z ręki telefon. Wtedy pokrzywdzony podbiegł do okna balkonowego i krzycząc, wzywał pomoc. Wówczas napastnik podbiegł do niego i próbował przerzucić swojego brata przez barierkę, znajdującą się na trzecim piętrze bloku mieszkalnego. Na szczęście 32-latek nie osiągał swojego celu, z uwagi na opór jaki stawiał pokrzywdzony” – zrelacjonowała małopolska policja.

32-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Julia Kalęba
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Zniszczono karetkę

0 0

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij