Najnowsze wiadomości z kraju

Podano wyniki z połowy obwodów

Podano wyniki z połowy obwodów. PiS nadal jest na czele, ale jego przewaga maleje.

PKW poinformowała, że według danych z 53,73 obwodów wybory wygrywa PiS. Obecnie mają 38,13% poparcia. To jednak nie wystarczy, by mogli rządzić samodzielnie.

Drugie miejsce na chwilę obecną przypada Koalicji Obywatelskiej. Na partię Donalda Tuska zagłosowało 28% wyborców. Podium zamyka Trzecia Droga z wynikiem 14,4%.

Oprócz tych partii do sejmu weszłaby także Lewica, która obecnie ma 8,22%, oraz Konfederacja, która zdobyła 7,33%.

Frekwencja na chwilę obecną wynosi 72,85%. „To, co mówiliśmy, że będzie rekord frekwencji, ziściło się. Takiej frekwencji, ponad 70 proc. jeszcze w dziejach III RP, po 1989 roku nie było – podkreślił przewodniczący PKW Sylwester Marciniak

Jeśli chodzi o referendum, znakomita większość wyborców odpowiedziała „nie” na każde pytanie. Na pierwsze pytanie, o wyprzedaż majątku narodowego, odpowiedź NIE zaznaczyło 96,59% wyborców. Na drugie, o podniesienie wieku emerytalnego, było to 94,86%. W trzecim, o likwidację bariery na granicy z Białorusią, odpowiedź NIE zaznaczyło 96,11%. W pytaniu o imigrantów było to 96,91%.

Niestety akcja opozycji, która wzywała do jego bojkotu, również była udana. Na chwilę obecną tylko 42,6% uprawnionych do głosowania wzięło w nim udział. Próg to 50%.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/Paweł Supernak

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij