Najnowsze wiadomości z kraju

Pobito 80-letniego księdza. Duchowny wracał od chorego

Były proboszcz parafii Najśw. Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach, ksiądz Leon Czerwiński został w piątek pobity, gdy wracał z odwiedzin chorych. 80-letni duchowny został zaatakowany tuż obok kościoła, a obecny proboszcz parafii nie wyklucza, że napastnik kierował się tym, że „był to ksiądz”.

W piątek tuż po godz. 13:00 tuż obok kościoła i domu parafialnego w Pionkach doszło do pobicia księdza Leona Czerwińskiego. Były proboszcz parafii Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, a obecnie rezydent, został zaatakowany, gdy wracał z odwiedzin chorych. O zdarzeniu poinformował w sobotę gospodarz parafii ks. Mariusz Wincewicz.

Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80-letnią osobę nie miały znaczenia. Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna – przekazał proboszcz.

W wyniku ataku ks. Czerwiński trafił do szpitala na badania i ma widoczne obrażenia zewnętrzne. Kapłan przebywa aktualnie w domu, a sprawą zajmuje się policja.

Solidaryzując się z ks. Leonem, prosimy Boga o zdrowie dla Kapłana oraz nawrócenie i opamiętanie dla sprawcy – oświadczył ks. Wincewicz.

Pierwszym proboszczem i zarazem budowniczym kościoła parafialnego Najśw. Matyi Panny w Pionkach jest właśnie ks. Czerwiński. Posługiwał tam od 1984 roku, aż do przejścia na emeryturę w 2018 roku. W tym samym roku otrzymał tytuł „Zasłużonego dla Miasta Pionki”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.radioplus Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij