Najnowsze wiadomości z kraju

Po wypadku w Stalowej Woli rząd zapowiada zaostrzenie kar dla pijanych kierowców

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że dzieci których rodzice zginęli w wypadku w Stalowej Woli dostaną renty. Zapowiedział także, że pociągnie on za sobą konkretne zmiany w prawie.

Jak informowaliśmy wcześniej w sobotę na trasie pomiędzy Stalową Wolą pijany kierowca podczas wyprzedzania zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem. Jadące nim małżeństwo zginęło na miejscu, osierocając trójkę dzieci. Premier poinformował, że dzisiaj rano zakończył proces przyznawania im specjalnych rent.

„Niestety takie przypadki zdarzają się częściej” – powiedział premier. Stwierdził, że z tego powodu jego rząd szybko przystąpi do prac legislacyjnych, których efektem będą przepisy zaostrzające odpowiedzialność pijanych kierowców. „Chcemy tę dolegliwość kary zdecydowanie zwiększyć i oprócz przyznania rent specjalnych jednak chciałbym, żeby do takich wypadków nie dochodziło” – stwierdził premier – „Żeby ludzie dziesięć razy się zastanowili zanim siądą za kółko pod wpływem alkoholu”.

Premier poinformował, że dzięki nowym przepisom pijani kierowcy poniosą nie tylko odpowiedzialność karną. Będą musiały także płacić alimenty osobom, które zostały przez nich poszkodowane lub ich rodzinom. Dodał, że chodzi o to, żeby wszyscy mieli jasność, że pijany kierowca to potencjalny morderca. „Nigdy nie jeździjmy po alkoholu” – podkreślił – „Niech nikt nigdy nie jeździ w Polsce pod wpływem alkoholu. To jest, potencjalnie, morderstwo”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij