Najnowsze wiadomości z kraju

PO rozkręca aferę wizową, tymczasem… za przemytniczkę poręczyło w sądzie dwóch posłów tej formacji

Dwóch posłów PO Olichwer i Aniśko poręczyło w sądzie za kobietę, która trudniła się przemytem nielegalnych migrantów z BL do Europy. Kobieta kierowała grupą i żądała nawet 5000 euro za przewiezienie migranta do Niemiec – poinformował na Twitterze wiceminister MSWiA Maciej Wąsik.

Wiceminister skomentował sprawę 48-letniej Polki, podejrzanej o kierowanie grupą przestępczą zajmującą się przerzutem cudzoziemców. Ewę M. zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z policjantami CBŚP.

Zatrzymana 48-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, gdzie prokurator przedstawił jej zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą działającą na terytorium RP, która miała na celu organizowanie innym osobom wbrew przepisom przekraczanie granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

Decyzją Sądu Rejonowego w Garwolinie wobec kobiety, która podaje się za aktywistkę, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Jak przekazał wiceminister Maciej Wąsik dwaj posłowie – Tomasz Olichwer i Tomasz Aniśko – podczas posiedzenia aresztowanego, poręczyło za 48-latkę.

“Mimo poręczenia sąd orzekł areszt dla przemytniczki”- dodał wiceminister.

O akcji przeciwko grupie przemycającej cudzoziemców służby poinformowały w piątek rano.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij