Najnowsze wiadomości z kraju

PO przekreśliło szanse na Koalicję 276? Jasna deklaracja Kosiniak-Kamysza ws. stanowiska partii Budki

Stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. aborcji nie zostało ciepło przyjęte przez Władysława Kosiniaka-Kamysza. Szef ludowców uznał, iż partia Borysa Budki wyraźnie określiła się po lewej stronie.

Możliwość przeprowadzenia aborcji do 12. tygodnia ciąży – to właśnie do takiej liberalizacji przepisów aborcyjnych będą dążyli politycy PO, ogłaszając swoje stanowisko ws. medycznego przerywania ciąży. Stanowisko PO zostało dość krytycznie przyjęte przez wielu komentatorów politycznych.

Z pewnością deklaracja partii Borysa Budki nieprzypadła do gustu ludowcom, czego dowodem może być reakcja prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Były kandydat na prezydenta przyznał, iż “szanuje stanowisko PO”, które ocenił jako działanie “autonomicznej partii”. Ocenił jednak, iż jest to wyraźny skręt w lewo przez to ugrupowanie. Jego zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem było przeprowadzenie referendum ws. aborcji.

Polityk przyznał też, iż będzie to “trudny czas dla konserwatywnego skrzydła PO”. Stwierdził jednak, iż PSL nie zamierza wykorzystywać tej sytuacji do podebrania Platformie posłów. “Ja nie jestem kłusownikiem politycznym. Tam być może ktoś inny zaciera ręce, ale to nie jest kolor zielony” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Stanowisko PO ws. aborcji może także utrudnić utworzenie tzw. Koalicji 276 z ludowcami. Już wcześniej spotkała się ona z dość negatywnym odzewem posłów Lewicy czy Szymona Hołowni.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tragiczne informacje z Chorwacji. Nie żyje 27-letni Polak

0 0

Służby zidentyfikowały zabójcę polskiego żołnierza

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij