Najnowsze wiadomości z kraju

PO przeciwko kompromisowi aborcyjnemu? Nowacka: “Kto mówi o powrocie do niego, jest po prostu ślepcem”

Barbara Nowacka w rozmowie z Wirtualną Polską pochwaliła Platformę Obywatelską za dokonanie “dużego postępu” w kwestii podejścia do tematu aborcji. Zgodnie z jej słowami znacząca większość polityków tej partii ma być przeciwna powrotowi do tzw. kompromisu aborcyjnego, ustanowionego w 1993 roku.

Zdaniem Nowackiej rok 2020 był ważny dla kobiet. Parlamentarzystka wskazywał przede wszystkim na Strajk Kobiet, który rozpoczął swoje manifestacje pod koniec października wraz z ogłoszeniem wyroku TK ws. niezgodności aborcji eugenicznej z konstytucją. Choć przyznaje, iż nie udało się “osiągnąć celów wielkich”, to jednak jest zadowolona z realizacji kilku postulatów głoszonych przez uczestników proaborcyjnych demonstracji. Za sukces uznała przede wszystkim fakt, iż do tej pory orzeczenie Trybunału nie zostało opublikowane.

Liderka Inicjatywy Polskiej została także zapytana o podejście swoich koalicjantów z Platformy Obywatelskiej do kwestii strajków. Kobieta stwierdziła, iż PO “dokonało dużego postępu” ws. aborcji, którym jej zdaniem było “zauważenie przez polityków tej partii, że nie ma żadnego kompromisu aborcyjnego”. Odniosła się także do wypowiedzi Grzegorza Schetyny, który jakiś czas temu zadeklarował się jako zwolennik powrotu do kompromisu aborcyjnego. Posłanka KO stwierdziła, iż tego typu poglądy stanowią obecnie mniejszość w ugrupowaniu, a zdecydowana większość jego polityków opowiada się za modernizacją prawa w ten sposób, aby “kobiety czuły się bezpiecznie”.

-Kto mówi o powrocie do tzw. kompromisu z 1993 roku, jest po prostu ślepcem – przekonywała Nowacka.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wirtualna Polska Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij