Po pijanemu zdemolował reklamę Najnowsze wiadomości z kraju

Po pijanemu zdemolował reklamę. Okazało się, że to dzieło sztuki warte 40 tys. złotych

Policjanci z Sopotu (Pomorskie) zatrzymali 48-letniego mieszkańca Tych, który uszkodził neon świetlny wart 40 tys. złotych. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Po pijanemu zdemolował reklamę. Okazało się, że to dzieło sztuki warte 40 tys. złotych

“Policjanci dostali zgłoszenie od operatora numeru 112, z którego wynikało, że trzech nietrzeźwych mężczyzn zdemolowało reklamę znajdującą się na drzwiach budynku w centrum Sopotu” – podała oficer prasowa sopockiej policji podkom. Lucyna Rekowska.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po godz. 16. Funkcjonariuszka wyjaśniła, że dzięki analizie zapisów kamer monitoringu miejskiego sopoccy policjanci ustalili drogę przejścia mężczyzn i zatrzymali ich w jednym z hoteli. “Mężczyźni w wieku 41, 48 i 51 lat z hotelu trafili do policyjnej celi” – podała.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że uszkodzony neon świetlny jest dziełem sztuki wykonanym przez artystę, a jego wartość wstępnie wyceniono na 40 tys. złotych. “Spośród zatrzymanej trójki to 48-letni mieszkaniec Tych wyłamał jeden z elementów tego neonu i go uszkodził. W chwili zatrzymania alkomat pokazał u niego 2,3 promila alkoholu” – relacjonowała Rekowska.

Po wytrzeźwieniu policjanci ogłosili 48-letniemu tychowianinowi zarzut uszkodzenia dzieła sztuki. Dodatkowo na poczet przyszłej kary śledczy zabezpieczyli jego samochód o wartości 20 tys. złotych. Mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot. KPP Sopot

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij