Najnowsze wiadomości ze świata

Po kłótni z partnerką spalił dom. W środku były jego dzieci

29-letni mężczyzna spalił dom, w którym znajdowały się jego dzieci. Wcześniej pokłócił się z ich matką.

Zdarzenie miało miejsce w Nowym Orleanie. O 23:55 we wtorek na policję zadzwoniła przerażona kobieta. Powiedziała dyspozytorowi, że pokłóciła się ze swoim partnerem, a teraz ten grozi, że spali ich dom. Wkrótce potem straż pożarna dostała zgłoszenie pod wskazanym przez nią adresem.

Strażacy dotarli na miejsce 14 minut po północy, a policjanci pojawili się sześć minut później. Dom stał już w płomieniach. Strażacy wyciągnęli ze środka ośmioletniego chłopca i pięcioletnią dziewczynkę. Trafiły do szpitala, ale wkrótce tam zmarły. Po ugaszeniu pożaru w zgliszczach znaleźli też zwłoki 3-latka.

Policja ustaliła, że podpalaczem był ich ojciec, 29-letni Joseph Washington Sr. Powodem była kłótnia, jaką odbył wcześniej z ich matką. W momencie pożaru kobieta była nieobecna, jechała dopiero z pracy.

Za mężczyzną wystawiono nakaz aresztowania. W środę policjanci z Gretny powiadomili kolegów z Nowego Orleanu, że znaleźli jego samochód. Sprawca wjechał nim do rzeki Missisipi, by ukryć go przed pościgiem, ale pojazd nie zatonął do końca.

Kilka godzin później policjanci z jednostki ds. brutalnych przestępców i agenci US Marshals dostali informację o zauważeniu podejrzanego, który w międzyczasie zmienił samochody. Znaleźli go przy zjeździe z autostrady I-610. Podczas próby aresztowania mężczyzna zeskoczył z wiaduktu. Odwieziono go do szpitala, jego stan na razie jest nieznany.

Za to, że spalił dom z własnymi dziećmi, Washington usłyszał trzy zarzuty morderstwa drugiego stopnia, trzy zarzuty okrucieństwa wobec dzieci drugiego stopnia i zarzut podpalenia w zaostrzonych okolicznościach. Dokładną przyczynę zgonu jego dzieci ustali sekcja zwłok.

 

Polecamy także:

https://stefczyk.info/2023/10/19/siedzial-w-wiezieniu-za-niewinnosc-zastrzelila-go-policja/

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij