Najnowsze wiadomości ze świata

Po 6 latach poszukiwań odnaleziono zaginionego nastolatka. Przepadł podczas wakacji

Zaginiony przed 6 laty w Hiszpanii podczas wakacji z rodzicami, 17-letni obecnie, Alex Batty, został odnaleziony przed kilkoma dniami przypadkowo we Francji a w sobotę powrócił do Wielkiej Brytanii – poinformowała brytyjska policja, która zapowiada dochodzenie w celu ustalenia okoliczności jego zaginięcia.

Batty, który miał wówczas 11 lat, zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach podczas wakacji, które spędzał w Hiszpanii z matką i dziadkiem.

Jak poinformował Antoine Leroy z prokuratury w Tuluzie, idącego poboczem szosy chłopca zauważył w ub. środę w nocy przypadkowy kierowca dostawczej ciężarówki jadący jedną z dróg u podnóża francuskich Pirenejów. Kierowca otoczył go opieką i umożliwił mu kontakt z rodziną.

Matt Boyle z brytyjskiej policji oświadczył w sobotę, że nie ustalono jeszcze czy zaginięcie chłopca miało podłoże kryminalne. Odmówił ujawnienia informacji jakie policja otrzymała od władz francuskich na temat tego jak Batty znalazł się we Francji i co robił przez te 6 lat.

Jak informuje BBC, wstępnie ustalono, że Batty prowadził “życie nomady” razem z członkami “wspólnoty duchowej”. Zdecydował się jednak w końcu ją opuścić i przez 4 dni wędrował samotnie po górach, zanim dotarł na terytorium Francji.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij