Najnowsze wiadomości ze świata

Płynący do Gdańska statek zgubił kontenery; na plaży odnaleziono m.in. lodówki

Płynący do portu w Gdańsku frachtowiec Mayview Maersk zgubił na Morzu Północnym wskutek sztormu Pia 46 kontenerów. Cztery z nich odnaleziono w sobotę u wybrzeży północnej Jutlandii, gdzie morze wyrzuciło na brzeg m.in. lodówki.

Duńskie wojsko wydało dla jednostek pływających ostrzeżenie o dryfujących na morzu kontenerach na obszarze pomiędzy duńskimi miastami Hanstholm i Skagen.

Jak powiadomił w oświadczeniu właściciel frachtowca, duński armator Maersk, do zdarzenia doszło w piątek podczas sztormu Pia, gdy statek znajdował się w drodze z Bremerhaven w Niemczech do Gdańska. “Żaden członek załogi nie odniósł obrażeń, a statek może normalnie żeglować” – poinformowano.

Według duńskich mediów do wybrzeży północnej Jutlandii dopłynęły cztery kontenery, a na plażach znaleziono m.in. lodówki, buty oraz zapakowane w foliowe torebki strzykawki. Lokalna policja przestrzegła spacerowiczów przed zabieraniem przedmiotów, ponieważ może to być traktowane jako kradzież.

Koncern Maersk zapewnił, że pomoże w sprzątaniu.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij