Najnowsze wiadomości ze świata

Pluszowe Paddingtony i kanapki z marmoladą. Tak Brytyjczycy żegnają królową

Osoby oddające hołd brytyjskiej królowej Elżbiecie II poproszono, by nie przynosiły kwiatów zawiniętych w folię, ani przedmiotów, które nie nadają się do kompostowania, w tym szczególności pluszowych Misiów Paddingtonów, jak również kanapek z marmoladą.

Po śmierci Elżbiety II tysiące ludzi udały się przed królewskie rezydencje, w tym przede wszystkim Pałac Buckingham w Londynie, zamek w Windsorze i zamek Balmoral w Szkocji, by złożyć kwiaty, kartki z wyrazami sympatii i żalu oraz różne inne dowody przywiązania do zmarłej monarchini. Szczególną popularnością cieszą się pluszowe zabawki – psy corgi i Miś Paddington oraz kanapki z marmoladą.

Miś Paddington i kanapki z marmoladą są nawiązaniem do krótkiego humorystycznego filmu, który został opublikowany w czasie obchodzonego na początku czerwca Platynowego Jubileuszu królowej. Na nim Elżbieta II przyjmuje w pałacu Misia Paddingtona, który w pewnym momencie wyciągnął z kapelusza kanapkę z marmoladą, mówiąc, że zawsze na wszelki wypadek ma ze sobą kanapkę. Królowa na to odpowiedziała, że ona również – z torebki wyjęła swoją.

Royal Parks, organizacja charytatywna zarządzająca i opiekująca się ośmioma parkami na terenie Londynu, w tym przyległym do Pałacu Buckingham Green Parkiem, poprosiła, by nie przynosić przedmiotów nienadających się do kompostowania, w tym właśnie pluszowych zabawek oraz balonów, nie zostawiać zniczy poza wyznaczonymi miejscami, zaś kwiaty kłaść jedynie bez folii, dzięki czemu dłużej przetrwają. Kwiaty i inne przedmioty składane w hołdzie królowej są przenoszone spod bramy Pałacu Buckingham do Green Parku. Kwiaty pozostaną tam przynajmniej przez tydzień po pogrzebie, a następnie zostaną użyte jako kompost we wszystkich tych ośmiu parkach, zaś kartki będą odłączone od nich i zostaną zachowane na pamiątkę.

Źródło: PAP Autor: Bartłomiej Niedziński
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Niemcy przywrócą pobór do wojska

0 0

Trzej 16-latkowie pobili mężczyznę. Ofiara zmarła w szpitalu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij