Najnowsze wiadomości z kraju

Płonie składowisko śmieci w Pruszkowie. Były na nim tworzywa sztuczne

Strażacy walczą z pożarem składowiska śmieci koło Pruszkowa. Składowano na nim m.in. tworzywa sztuczne.

Pożar wybuchł w niedzielę na składowisku śmieci w miejscowości Sokołów pod Pruszkowem, ok. 15 km od Warszawy. Na miejsce wysłano aż 12 zastępów straży pożarnej. W akcji biorą udział jednostki z pobliskich OSP i grupa operacyjna z Warszawy.

Mł. bryg. Karol Kroć poinformował media, że strażakom udało się stłumić ogień. Obecnie próbują ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia na hałdę, która nie uległa jeszcze zapaleniu. Podkreślił, że palące się wysypisko ma kilka warstw.

Strażacy informują, że na wysypisku palą się tworzywa sztuczne i prawdopodobnie pozostałości przemysłowe. Na szczęście pożar jest oddalony od zabudowań. Na razie nie jest jasne, na jakich zasadach działało to wysypisko i czy było legalne. Nie ma też oficjalnej informacji na temat składowanych tam odpadów i ew. badań jakości powietrza pod kątem zagrożenia dla zdrowia. Na miejscu oprócz strażaków pracują też inspektorzy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij