list w butelce Najnowsze wiadomości ze świata

Plażowicze znaleźli list w butelce. Ukraińskie dziecko prosi o wyzwolenie Krymu

Młody Ukrainiec z Krymu umieścił list w butelce, po czym włożył go do wody. Zgodnie z planem trafił on w ręce jego rodaków, którzy wypoczywali na plaży w obwodzie odeskim. Chłopiec napisał, że razem z rodziną czeka na wyzwolenie spod rosyjskiej okupacji.

O niezwykłej korespondencji znalezionej na plaży w obwodzie odeskim poinformował na Twitterze minister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko. Przekazał, że list w butelce znalazła, wypoczywająca na tamtejszej plaży rodzina.

W obwodzie odeskim rodzina, odpoczywająca nad morzem znalazła w butelce wiadomość z okupowanego Krymu. Zobaczyli butelkę na plaży i chcieli ją wyrzucić do kosza, ale po chwili zauważyli, że coś w niej jest – informuje w mediach społecznościowych szef ukraińskiego MSW.

Autorem krótkiego listu jest dziecko. Chłopiec piszący wiadomość przyznał w jej treści, że chciał, by trafiła ona w ręce Ukraińców. Przekazał, że razem z rodziną czekają na uwolnienie okupowanego od 9 lat Krymu.

Mamy nadzieję, że ten list trafi w ręce Ukraińców. Cała nasza rodzina czeka z niecierpliwością na uwolnienie z rąk Rosjan. Krym należy do Ukrainy. Czekamy na was. Ja, moja siostra Masza, mama i tata – napisano w liście.

Źródło: stefczyk.info/na podst.o2.pl Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij