CBA Najnowsze wiadomości z kraju

Platforma planuje likwidację służb zwalczających korupcję. Zobaczcie, jak kluczy w tej sprawie Kierwiński

Platforma zlikwiduje służby walczące z korupcją

Platforma zlikwiduje służby walczące z korupcją. – CBA jest służbą skompromitowaną, wymaga bardzo głębokiej przebudowy. Biuro stało się przez ostatnich osiem lat policją polityczną PiS-u i to się musi skończyć – mówił w Radiu Plus poseł KO Marcin Kierwiński.

Polityk kluczył z odpowiedzią na pytanie o likwidację CBA, jeśli to opozycja utworzy rząd:

– Na pewno zlikwidowana zostanie policja polityczna PiS-u (…). Przyszły rząd tylko wzmocni proces walki z korupcją na najwyższych szczeblach każdej władzy – zadeklarował.

“Natomiast CBA jest służbą skompromitowaną. Wymaga bardzo głębokiej przebudowy, zmiany. Ona stała się przez osiem lat policją polityczną PiS-u i to się musi skończyć” – podkreślił polityk KO.

Gdy redaktor prowadzący dopytywał, czy CBA zostanie zlikwidowane, Kierwiński powtarzał, że konieczna jest “dokładna przebudowa i przewrócenie tej służby państwu”.

– Czy to będzie się nazywało CBA czy inaczej będzie się nazywało? Czy to będzie specjalna służba, czy będzie to służba w ramach na przykład policji i ABW? To jest kwestia bardzo techniczna – powiedział Kierwiński.

Dyskusja o CBA rozpoczęła się po wypowiedzi b. szefa Biura Pawła Wojtunika. Ten w sobotę wieczorem w TVN24 powiedział, że z kilku źródeł otrzymał informacje o spotkaniu w ośrodku szkoleniowo-konferencyjnym CBA w Lucieniu (woj. mazowieckie) przed wyborami parlamentarnymi. Podczas narady miały według tych informacji zapaść decyzje o masowym stosowaniu kontroli operacyjnej wobec przedstawicieli ugrupowań opozycyjnych. Podsłuchy miałyby być zakładane na pięć dni, co zgodnie z prawem można zrobić bez kontroli sądu, jedynie za zgodą prokuratora generalnego.

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odniósł się do słów Wojtunika.

– Służby działają zgodnie z prawem – zapewnił minister.

Jego zdaniem “trwa festiwal kłamliwych oskarżeń pod adresem rządu i służb”.

Źródło: (PAP) Autor: Karol Kostrzewakos
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij