Najnowsze wiadomości ze świata

Planujesz wakacje we Włoszech? Koniecznie to przeczytaj – temperatury osiągną nawet 48 stopni Celsjusza

Nad Włochy nadszedł nowy antycyklon, który w najbliższych dniach przyniesie znaczne podwyższenie temperatury. Meteorolodzy podają, że rekordów można spodziewać się  m.in. w Apulii, gdzie przewidywane jest 45 stopni Celsjusza i na  Sardynii, gdzie słupki rtęci mogą wskazywać nawet 48 stopni. Kolejną falę gorąca meteorolodzy nazwali Charon bis.

– Upał ten podniesie też znacznie temperaturę mórz, co jest bardzo poważnym problem – wyjaśniają eksperci we włoskich mediach.Jak podkreślają, pod koniec lipca temperatura wody w morzu ma wzrosnąć do 32 stopni i będzie wyższa nawet niż na Karaibach. – Pod tym względem – dodają – obecne lato będzie gorsze od poprzedniego i bardziej niż kiedykolwiek można przekonać się obecnie, że zmiany w wyniku globalnego ocieplenia sprawiają, że we Włoszech klimat staje się coraz bardziej tropikalny.

Meteorolodzy zaznaczają, że po każdej fazie kolejnego antycyklonu afrykańskiego z temperaturami 40-48 stopni nadchodzą gwałtowne burze z gradobiciem. W minionych dniach wywołały one znaczne straty w regionach Wenecja Euganejska, Lombardia i Emilia-Romania.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij