Najnowsze wiadomości z kraju

“Plakat rekrutacyjny” MON to rosyjski fejk. Polscy żołnierze na celowniku Kremla

Rosja sfabrykowała materiał z rzekomym plakatem rekrutacyjnym – poinformował w środę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

“W kanałach informacyjnych kontrolowanych przez Rosję pojawił się kolejny sfabrykowany materiał – tym razem rzekomy plakat rekrutacyjny MON” – wskazał sekretarz stanu w kancelarii premiera.”Gen. bryg. Mirosław Bryś ujawnia rosyjskie kłamstwo” – napisał Żaryn dołączając wpis generała ze zdjęciem reklamy na przystanku z fakenewsowym przekazem.https://twitter.com/StZaryn/status/1676538133800796160

Generał napisał we wpisie, że to kolejna akcja z użyciem fejka promowana w rosyjskich mediach – tym razem wymierzona w dobrowolną zasadniczą służbę wojskową.

“Rosyjska propaganda wciąż próbuje wprowadzić chaos. Nie dawaj paliwa fakenewsom i ich nie powielaj. Bądźmy czujni i fejkoOdporni” – zaznaczył.

Pełnomocnik rządu wskazał we wpisie, że dezinformacyjny propagandowy przekaz budowany na podstawie sfałszowanego plakatu “miał na celu kontynuowanie prób pokazania Polski, jako kraju rzekomo sparaliżowanego strachem z powodu działań Grupy Wagnera”.

“Rosja wykorzystuje kłamstwa, by uderzać w wizerunek RP” – podkreślił Żaryn we wpisach na Twitterze.

Środa to 497. dzień rosyjskiej napaści na Ukrainę. Agresja rozpoczęła się 24 lutego 2022 r.

Źródło: PAP Autor: Aleksander Główczewski
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij