Najnowsze wiadomości ze świata

Plaga pluskiew w Paryżu. Rząd bagatelizuje problem: nie popadajmy w psychozę

Rząd zapewnia, że „bardzo uważnie” monitoruje sytuację w kwestii pluskiew, których plaga dotyka jakoby Paryż i inne miasta we Francji oraz międzymiastowy transport publiczny. Minister transportu apeluje, by „nie wpadać w psychozę”.

W piątek zorganizowano spotkanie międzyresortowe, aby „szybko” i „skutecznie” zająć się problemem pluskiew we Francji – podała agencja AFP. Minister transportu Clement Beaune apeluje, aby nie wpadać w psychozę.

W ostatnich dniach Francuzi zgłaszają obecność pluskiew w wielu miejscach publicznych – od lotnisk po sieci kolejowe, kina, szpitale, przedsiębiorstwa i szkoły, których uczniowie i nauczyciele odmawiają przebywania w rzekomo zapluskwionych klasach. Do tematu odniósł się paryski ratusz, opozycja polityczna, większość prezydencka i prasa zagraniczna.

Minister Beaune stwierdził, że spośród 37 przypadków zgłoszonych przez przewoźnika SNCF i dziesięciu przez przewoźnika RATP żaden nie został udowodniony. Beaune zaapelował, aby „nie popadać w psychozę lub stany lękowe”.

Nie poinformowano o żadnych akcjach dezynfekcji czy kwarantanny dotyczących konkretnych środków transportu.

Źródło: PAP Autor: Z Paryża Katarzyna Stańko
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij