Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

PKN Orlen przejmuje kontrolę nad spółką Ruch i obejmuje 65 proc. jej akcji

PKN Orlen przejmuje kontrolę nad Ruch i obejmuje 65 proc. akcji spółki – to efekt decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ruchu o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki, co wiąże się z emisją nowych akcji – poinformował we wtorek Orlen.

Dodano, że pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.”Jesteśmy poważnym inwestorem, otwieramy kolejny rozdział w historii spółki Ruch obejmując wyłącznie nowe akcje wyemitowane przez spółkę. Dzięki przejęciu kontroli możemy już wykorzystać pewne synergie, które wzmocnią spółkę i równolegle wprowadzą nasz biznes detaliczny na wyższy poziom” – powiedział, cytowany we wtorkowym komunikacie, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Jak dodał, na bazie spółki Ruch, PKN Orlen chce m.in. rozwijać segment usług kurierskich oraz nowe formaty gastronomiczno-sklepowe.

“Poprzez efektywne wykorzystanie aktywów Ruch i Grupy Orlen znacząco wzbogacimy naszą ofertę, na czym niewątpliwie skorzystają klienci, a także nasi akcjonariusze” – powiedział Obajtek.

W komunikacie przekazano, że PKN Orlen złożył spółce Ruch warunkową ofertę finansowania w związku z zamiarem przejęcia kontrolnego pakietu akcji spółki 11 kwietnia 2019 r. Decyzję poprzedziło badanie due diligence spółki i wypracowanie kierunków działań restrukturyzacyjnych. Od tego czasu prowadzone były działania związane m.in. z przyjęciem i zatwierdzeniem układów restrukturyzacyjnych (co było jednym z warunków udzielenia spółce finansowania przez PKN Orlen).

Źródło: PAP Autor: Aneta Oksiuta
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij